Jak získat jemnou a hladkou pokožku přírodně

Ani jeden z nás nemá rád hrubou nebo unavenou pleť. Akné, vrásky či zvětšené póry ničí vaší krásu. Na Českém trhu je mnoho produktů pro péči o pokožku, které slporoibují dokonalou pleť. Jsou většinou drahé a někdy obsahují drsné složky, které můžou vaši pleť dokonce poškodit.

Máme pro vás mnoho tipů, jak udělat vaši pleť čistou a hladkou pomocí přírodních a i cenově dostupných složek.

 

Voda

 

Pijte velké množství vody.  Pomůže vám to udělat hladkou a zářící pleť. Je to jedna z nejdůležitějších věcí. Pijte 8 – 10 sklenic vody  denně – to by měl být váš cíl.  Díky vypité vodě vyplachujete toxiny a ostatní odpad z těla ven. Zároveň nepijte žádné slazené nápoje a alkohol.

 

Ovoce a zelenina by měla patřit do Vašeho denního jídelníčku – obsahují totiž velké množství vody. Mytí vaší  vodou vám pomůže dosáhnout zdraví a vzhled vaší pleti.

 

 

 

Citronová šťáva

 

Čistěním pokožky citronovou šťávou  dochází odlehčením jizvám a skvrnám, dále zjemňuje a změkčuje vaši pleť.

 

Toto ovoce je bohaté na čistící enzymy, které vám zanechávají vaši pokožku čistější, hladší a svěžejší. Tento citrus pomáhá odstraňovat odumřelé buňky. S jeho vynikajícími vlastnostmi je citron velký přírodní čistící prostředek pro lidi, kteří mají mastnou pleť .

 

Pokud budeme chtít zesvětlit tmavé skvrny a akné vymačkáme citronovou šťávu  a pomocí vatového tampónu naneseme na krk a celou tvář. Nechte působit 10 minut a potom to opláchněte vlažnou vodou. Můžete to opakovat každý den nebo dle potřeby.

Pro jemnou, hladkou pokožku vymačkejte půlku citronu a smíchejte s jedním vaječným bílkem. Naneste si to na tvář. Nechejte 10 minut působit a pak opláchněte  teplou vodou.  Opakujte jednou až dvakrát týdně.

 

 

 

Rajčata

 

 

Čerstvé rajče je vynikající čistidlo na pokožku. Pomáhá také při léčbě pupínků a zápachů.

 

 

Aby byla vaše pokožka měkká a hladká, dejte 1 až 2 rajčata do mixéru nebo do mlýnku.  Dejte si rajčatovou pastu na obličej. Nechte ji působit 10 minut  a poté ji omyjte vodou. Při každodenním používání může zmenšit póry a budete mít hladší a zářivou kůži.

Rajčatová pasta se také může použít jako lék na pupínky. Naneste ji na oblast kde máte pupínek a nechte pastu působit po dobu jedné hodiny, poté stačí opláchnout.

 

Med

 

Med je další dar z přírody, který můžete používat k získání  hladké pokožky.

 

 

 

 

 

Med je další přírodní složka, kterou můžete použít k získání hladké pokožky.

 

 

Naneste med na obličej a krk, nechte ho účinkovat asi 10 minut a pak opláchněte studenou vodou. Tento jednoduchý nápad vám zpomalí stárnutí pokožky a celkové ji zjemní.

Další možnost je smíchat vaječný bílek s medem a nanést ho na tvář a počkat 20 minut. Umyjte ho studenou vodou a jemným mýdlem, aby se odstranil zápach z vaječného bílku.

Můžete také vyrobit hustou pastu se třemi čajovými lžičkami medu a půlkou lžičky skořicového prášku. Naneste na obličej a nechte to přes noc působit. Ráno umyjte obličej vlažnou vodou.

 

 

 

Olej Tea Tree  – Olej z čajovníku

 

Olej z čajovníku má antibakteriální účinky, které pomáhají bojovat proti bakteriím způsobující akné. Je také vhodný pro zmenšení jizev a skvrn.

 

Někteří lidé mohou být alergičtí na tento olej, proto doporučujeme nejdříve vyzkoušet  na svém vnitřním zápěstí a chvilku počkat, než ho použijete na obličej.

 

Chcete-li rychle vyléčit pupínek, použijte bavlněný tampon, kterým každých několik hodin nanesete olej z čajovníku přímo na postižené místo.

Další možnost cca hodinu před spaním naneste tento olej, který obsahuje vitamín E a nechte ho působit přes noc.

 

 

Aloe Vera

 

Aloe vera je  nádherná přírodní přísada používaná v mnoha receptech pro krásu a udržení hladké a čisté pokožky. Pomáhá léčit akné, vyblednout jizvičky a redukovat vrásky a jemné linky například okolo úst.

 

Vymáčkněte gel z aloe vera a naneste ho na kůži několikrát týdně.

Vyzkoušejte kombinaci: jedna polévková lžíce gelu z aloe vera, dvě lžičky citrónové šťávy a jednu čajovou lžičku medu. Naneste  tuto směs na obličej a krk a  po 15 až 20 minutách ji opláchněte. Tuto masku můžete použít několikrát týdně.

 

 

Okurka

 

Okurka obsahuje skvělé hydratační, vyživující a stahující účinky. Mají stejné pH jako kůže, takže pomáhají obnovit přirozený kyselý plášť pokožky, který chrání před bakteriemi a dalšími nečistotami.

 

Pravidelné užívání masky z okurek  může zabránit vzniku pupíků, černých pupínků, vrásek a suché kůže. Pro výrobu masky obličeje smíchejte dvě polévkové lžíce ovesných vloček,  jednu polévkovou lžíci nastrouhané okurky a trochu mléka. Aplikujte masku na  obličej a krk, nechte ji asi 20 minut působit a pak opláchněte teplou vodou.

Můžete také použít okurku jako čistící prostředek. Stačí smíchat okurkovou šťávu s mlékem a použít ji místo jiných čistících prostředků.

 

Papaya

 

 

Papája obsahuje přirozený enzym známý jako papain, který má antibakteriální a léčebné účinky. Enzym také pomáhá při odstraňování mrtvé, poškozené pokožky.

 

Chcete-li použít papáji jako kožní čistidlo, rozetřete několik kusů zralé papáje a naneste ji jako masku na obličej. Nechte působit  asi 15 minut a poté omyjte vlažnou vodou.

Pravidelným používáním papáje šťávy pomáháte snížit pihy nebo hnědé skvrny, které jsou často vidět více kvůli slunečnímu záření. Pokud chcete vidět extra efekt přidejte ještě  trochu citronové šťávy a pokožka vám zesvětlí.

 

 

Kurkuma

 

Kurkuma je bylinka, která se může používat k léčbě mnoha kožních problémů. Může být použit ke zesvětlení skvrn a pih.

 

Udělejte si směs z 1 lžíce kurkumy – prášku s takovým množstvím mléka, aby se z toho stala pasta. Nanášejte ji denně na obličej a krk pro krásnou a bezchybnou pleť.

Chcete-li omladit suchou, vyprahlou kůži, naneste směs jedné čajové lžičky kurkumy, dvě čajové lžičky santalového prášku a dostatek vody, můžete přidat také růžovou vodu, je to výtažek z růží, ale není podmínkou. Důležité je, aby se vytvořila pasta.  Naneste ji na obličej a nechte ji na svém obličeji vyschnout, až potom můžete opláchnout voudou. Použijte tento obličejový zábaů jednou nebo dvakrát týdně.

 

 

Máta

 

Máta se může používat několika různými způsoby, na zlepšování odstínu pleti a zmenšování či léčení poškození. Uvnitř máte je mentol, díky kterému  má  chladicí účinek.

Ahoj, jmenuji se Ondřej Lenc. Jsem certifikovaný profesionální masér, který se věnuje poskytování pocitu odpočinku a relaxace. Miluji a respektuji tuto krásnou profesi, ve které mohu pomáhat lidem k lepšímu zítřku. Sámotnému se mi líbí úsměv na tváři lidí z již více než 5 let v Praze s osobní vášní pro zdraví a pohodu. Jsem oddaný dlouhodobému zdraví svých zákazníků i jejich krátkodobé úlevě

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: