top of page

ÚNOR BÍLÝ, POLE SÍLÍ – ZÍSKEJTE ENERGII Z PŘÍRODYÚNOR BÍLÝ, POLE SÍLÍ – ZÍSKEJTE ENERGII Z PŘÍRODY

Známá pranostika v sobě nese velkou pravdu. Příroda je mocná a když se budeme řídit jejím rytmem, prospějeme svému zdraví. Jak získat její energii?


Zrovna tak jako pole potřebuje zimní odpočinek, aby nám v létě mohlo poskytnout kvalitní úrodu, i člověk by měl poslechnout přírodu a dopřát si zklidnění, aby do nové sezóny vstoupil plný nové životní energie.


Zima nás vyzývá ke klidu a ponoření se do svého nitra. Využijme toho a naučme se odpočívat, meditovat, utřiďme si myšlenky a hlavně poslouchejme, co nám naše tělo a mysl říká. Získáme tím velký potenciál.


Jestliže se momentálně cítíte vyčerpaní, zmrzlí, unavení a tzv. bez šťávy, poradíme vám, jak ji opět získat.


SPÁNEK

Dobrý spánek je základ všeho. Kdy jindy si ho dopřát než právě nyní. Dospělý člověk by měl ideálně spát 7 až 8 hodin. Klidně si na dvacet minut zdřímněte i během dne. Ale ne více, protože byste si narušili biorytmus. Spěte v dobře větrané místnosti, dvě hodiny před usínáním vypněte počítač, do ložnice si nedávejte televizi, nenoste si sem mobilní telefon. Vytvořte si absolutní klid v útulném prostředí.


PŘÍRODA

Vydejte se do lesa, ten je přímo zásobárnou životodárné síly. Objímejte stromy a vezměte si z nich, co vám nabízejí. Je prokázáno, že procházky v lese uklidňují, zbavují stresu, snižují tlak, zvyšují imunitu a mnoho dalšího. Pohyb na čerstvém vzduchu vás vzpruží a když k tomu trochu přidáte do kroku, příjemně se unavíte. Takže se vám bude o to lépe spát.


STRAVA

Oblíbili jste si jahody v zimě? Dopřáváte si borůvky, meruňky a další sezónní ovoce, které zraje v létě? Dnes není problém sehnat ho běžně v supermarketu. Ovšem nejen že zdaleka nemá tak dobrou chuť jako v čase, který je mu určený, ale také z hlediska přírody není zrovna ideální.

Nejlepší je stravovat se sezónně a lokálně. Co to znamená? Jíst bychom měli to, co roste v našich podmínkách, a v reálném čase. V zimě tedy volíme potraviny, které ji „přežijí“ a lze je uskladnit. Například červená řepa, zelí, celer apod. Dopřát si můžete sušené ovoce, nakládanou zeleninu atd. Uvidíte, že vám bude hned daleko lépe.

MASÁŽ

Terapie dotykem nám dává sílu, uvolňuje tělo i mysl. S naším tělem dokáže divy. Zbaví vás únavy, zmírní bolesti svalů i kloubů, uleví od bolestí hlavy, navozuje psychickou pohodu a pomáhá regenerovat. Vyberte si z naší pestré nabídky https://www.masaz4you.cz/online-rezervace
13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page