top of page

ÚSMĚV PROSÍMÚSMĚV PROSÍM

Nestojí nic a přináší mnoho. Známé přísloví je plné pravdy. Jediným pousmáním obohatíme nejen toho, komu jej darujeme, ale i sami sebe. A je jedno, jestli na rtech vykouzlíme jen decentní pousmání Mony Lisy nebo se rozzřehtáme jako kůň.


Úsměv má mnoho podob. Zrovna tak jako jsme každý jiný, i náš úsměv se liší. V každém případě nám dává spoustu pozitivních věcí. Když se budeme usmívat, posílíme tím své zdraví a budeme aktivnější. Zároveň budeme vyzařovat pozitivní energii, takže nás naše okolí bude vnímat daleko pozitivněji. Usmívající se člověk působí přátelsky, důvěryhodně a atraktivně.


Všimli jste si, že když se usmíváte, jde vám práce lépe od ruky? Přesně to vystihuje přísloví: S úsměvem jde všechno lépe. Úsměv je světlo, které zahání špatnou náladu a dokonce dokáže zbavovat bolestí. To ale zdaleka není všechno. Má dobrý vliv na naše srdce, krevní oběh i imunitu. Uklidňuje, snižuje napětí a poradí si i s úzkostmi.


Probouzí hormony štěstí a ačkoliv se obvykle nechceme ničím nakazit, právě úsměv a smích je nakažlivý a jím se necháme nakazit velmi rádi. Abychom se pořádně zasmáli, je dobré se vypravit do společnosti. Podle výzkumů se mezi smějícími se lidmi smějeme až třicetkrát více než o samotě.


Ale i když jste zavření sami doma, nevadí. Úsměv a smích lze navodit i uměle. Existují techniky, kterými se z malého nepatrného úsměvu rozesmějeme v hurónský smích. Nakonec mu propadneme natolik, že z umělého se stane přirozený. I takový smích má smysl a jeho účinky jsou totožné. Nemáte-li tedy se čemu zasmát, pusťte se do tohoto cvičení. Nebo si vybavte historku či vzpomínku, která vás zaručeně vždy rozesměje.


Říká se, že se ženy smějí více než muži. Tak dámy, smějte se na pány a vy, pánové, buďte v přítomnosti žen, abyste se jejich smíchem nakazili.


Citáty o smíchu:

+ „Úsměv stojí méně než elektřina a dává více světla.“

Archibald Joseph Cronin + „Úsměv je svátek obličeje.“

Jiří Suchý

+ „Smích a úsměv jsou brány, jimiž se dá do člověka propašovat mnoho dobrého.“

Christian Morgenstern24 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page