top of page

BŘEZEN, ZA KAMNA VLEZEM? OMYL. VYDEJTE SE DO PŘÍRODY


Staré přísloví nás nabádá k polehávání za pecí. Ale kdeže. Nenechte se zlákat k lenošení a vypravte se ven. Prospějete svému tělu i duši.


Venku se začíná vše zelenat, objevují se první jarní květiny, raší bylinky a lesy nás lákají, abychom objímali jejich stromy. Načerpejte energii z přírody. Právě nyní má největší sílu.


Nestojí nic ani nebolí. Procházka v přírodě je zadarmo, přitom slouží jako skvělý lék. Je vědecky dokázané, že pobyt v přírodě podporuje fyzické zdraví i psychiku.


Dnes jsme téměř otroky stresu. Je všude kolem nás. Městské prostředí je plné hektického života, smogu a náročných situací. Příroda nám dává možnost se od nich oprostit. Obklopuje nás čistotou a klidem.


V přírodě přirozenou formou přicházíme do kontaktu s různými mikroorganismy, čímž si posilujeme imunitu. Když budeme sedět zavření doma, sotva vyvětráme, moc to našemu tělu neprospěje. Jsme unavení, vydýchaný vzduch nás uspává, navíc se v takovém prostředí daří virům a všelijakým breberkám. Vyvětrejte a vyjděte ven.


Pokud zrovna v přírodě intenzivně nesportujeme, pak se sníží naše tepová frekvence, zklidní se psychika a je nám lépe na duši. Stres si na nás jen tak nepřijde.


Ovšem pohyb v přírodě je skvělý. Při něm se přirozeně otužujeme, lépe se vypořádáme s viry, bakteriemi či nachlazením. Je daleko účinnější než cvičení v uzavřeném fitness centru.


Při pobytu v přírodě jsme šťastnější. Jistě jste sami na sobě pocítili, že když se vrátíte z procházky, připadá vám svět takový krásnější. Možná se i mimoděk usmíváte. Mohou za to hormony dopamin a kortizol, které se v přírodě aktivují. A právě ty stojí za pocity štěstí.


V přírodě se dobře medituje. Lépe se koncentrujeme sami na sebe a dokážeme se stát součástí přírody. Příroda pozitivně ovlivňuje náš spánek. A tak nemůžete-li usnout, jděte se navečer projít.


Příroda nám dává volnost. Cítíme se svobodní, lépe se koncentrujeme a relaxujeme. V přírodě máme možnost vnitřní svobody, duše se může „vznášet“ a nic nás nesvazuje. Jsme schopni se oprostit od hmotných zátěží. Propojíme se s energií země i nebe. V přírodě jsme celiství.


15 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page