top of page

JARNÍ DETOXIKACE TĚLA


Cítíte se po zimě unavení, bez energie? Máte pocit, že se vám lámou vlasy, pleť ztrácí svěžest a ještě jste přibrali nějaké to tělo navíc? Nastartujte svůj organismus správnou očistou.


Jestli se počátkem jara necítíte ve své kůži, není třeba se lekat. Po náročném zimním období je to vcelku běžný jev. Přeci jen se naše tělo muselo vyrovnávat s teplotními výkyvy, s nedostatkem slunečních paprsků i mnoha vitamínů. Jedli jsme tučnější a výživnější pokrmy, chybělo nám čerstvé ovoce a zelenina a čelili jsme nájezdům všelijakých bacilů, viróz a nachlazení.


Co s tím? Chce to změnu a jakýsi restart. Vykročte do jara s novou energií. Stačí tu něco odebrat, tu něco přidat a bude vám fajn. Není nutné zcela měnit svůj život a striktně omezit jídelníček. I pár drobností udělá divy.


Detox není dieta

Jako první pravidlo si zapamatujte, že detoxikace neznamená přísný dietní režim nebo hladovku. Tím byste si nijak nepomohli. Naopak by hrozil následný jojo efekt a energie, které se vám už nyní moc nedostává, by spadla na nulu.


Rozumná detoxikace vás má povzbudit, zkrášlit a měli byste se cítit jako ta rozkvetlá květinka, která se na vás usmívá ze záhonku. Stačí trochu odlehčit jídelníček a doplnit vitamíny.


Jídelníček

Ne nadarmo se říká, jsi to, co jíš. Na jaře, kdy už se tělo nepotřebuje tolik prohřívat jako v zimním období, se snažte jídelníček trochu odlehčit. Tučné omáčky a těžká masa vyměňte za dušenou zeleninu, kvalitní bílkoviny. Knedlíky vyměňte za komplexní sacharidy, jako je pohanka či jáhly. Sádlo a nevhodné tuky vyměňte za olivový olej, oříšky, semínka či avokádo. A místo cukrovinek, dortů a zákusků si pochutnejte na sušeném či čerstvém ovoci. Doplníte vitamíny, ulevíte tělu a ještě možná zhubnete.


Voda živá

Jak účinně vyplavit z těla toxiny a podpořit metabolismus? Ideálním řešením je dostatek tekutin. Vůbec nejlepší je čistá neperlivá voda, případně do ní můžete vymačkat šťávu z citrónu. Dobré jsou také bylinkové čaje. Nezapomínejte pít. Často se stává, že si na pití celý den nevzpomeneme a na to, že jsme do sebe nedostali tekutiny, nás upozorní krutá žízeň. Proto mějte třeba na stole džbánek s vodou a pravidelně popíjejte.


Pohyb

Pohyb je život. A tak vhodně zvolená pohybová aktivita nám dodá energii. Nejpřirozenější formou pohybu je chůze. Vypravte se do přírody, kde načerpáte novou sílu. Vašemu tělu prospěje i jóga, která působí komplexně na tělo i duši. Vyberte si jakoukoliv formu sportu, hlavní je, aby vás to těšilo.


Spánek

Spánek nám dodává sílu. Je tou nejúčinnější regenerací. Dopřejte si ideálně osm hodin spánku. Ložnici dobře vyvětrejte, zatemněte, neuléhejte se starostmi ani s těžkým břichem, uvolněte se a čerpejte energii. Hned vám bude lépe.10 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page