top of page

MYOFASCIÁLNÍ MASÁŽ


Trápí vás dlouhodobé bolesti zad, kloubů či svalů? Dal o sobě vědět „tenisový loket“? Nebo řešíte potíže s karpálními tunely? Pak myofasciální masáž je pro vás to pravé.


Za tímto poněkud krkolomným názvem se skrývá velmi účinná technika, která vám uleví od mnoha potíží. Fascie je pojivová tkáň, která obklopuje všechno v našem těle. Když fascie zatuhnou, naruší se funkce vnitřních orgánů, kloubů, šlach, ale i nervového či lymfatického systému.


To se následně projeví bolestmi pohybového aparátu, zhorší se průtok krve, mohou se objevit migrény, dýchací potíže, ale i třeba pálení kůže. Jak tomu předcházet? Velkou měrou se na zatuhnutí podílí špatné držení těla, stres, psychická nepohoda, ale i jednostranná zátěž atd.


Jak potížím předcházet? Nejlepší je odhalit příčinu a snažit se ji vyřešit. Co stojí za vaším stresem, proč se hrbíte? Jaké starosti vás trápí? Vůbec nejlepší je však prevence. Snažte se relaxovat, vnitřně zklidnit, dbejte na správné držení těla, rozumnou pohybovou aktivitu a zdravou a pestrou stravu.


Když už je na problém zaděláno, právě myofasciální masáž vám uleví. Tato manipulační technika, při které se používají i lokty či kolena, jde skutečně do hloubky. Zlepšuje průtok krve i lymfy, zvyšuje pohyblivost, ulevuje od bolestí, urychluje regeneraci, pomáhá zvýšit rozsah pohybu a v neposlední řadě přispívá k psychické pohodě.


To vše jsou důvody, proč jsme si tuto techniku oblíbili i my a nabízíme ji v našem studiu. O její účinnosti svědčí i oblíbenost mezi našimi klienty, kteří se na tuto terapii rádi vracejí. Nechte se hýčkat zkušenými maséry a dopřejte si tuto 50 minutovou terapii. Zde si můžete zarezervovat termín, který vám bude vyhovovat:67 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page