top of page

TERMOSKA SE V ZIMĚ HODÍChcete si dopřát doušek horkého lahodného čaje kdykoliv a kdekoliv? Zahřejte se blahodárným nápojem i v těch největších mrazech. Opatřete si kvalitní termosku.


Dnes snad není člověka, který by neznal termosku. Běžně si ji bereme na horské túry, lyžování, ale v poslední době si je s sebou nosíme i cestou do práce, abychom si do termo hrníčků nechali v oblíbené kavárně nalít kapučíno. Jsou to vychytané novinky, přitom ještě pár let zpátky tomu tak zdaleka nebylo.


Termosku vynalezl James Dewar na konci 19. století. Ovšem k dnešní termosce měla daleko. Sloužila na uchovávání zkapalněných plynů. Ve 20. století však zaznamenala obrovský vývoj. Dnes je využíváme v létě i v zimě. Nádoba s termoizolací udrží nápoj dlouho ve stejné teplotě, v níž jsme ho do ní vkládali.


Mezi ty nejkvalitnější patří termosky kovové, které mají skvělé izolační vlastnosti a jsou nerozbitné. Jsou opatřeny vnitřním a vnějším pláštěm, mezi kterými je vakuum. Teplotu udrží 12 až 16 hodin a některé dokonce i celý den. Oblíbené jsou i plastové, ale jejich termo izolace není tak účinná, počítejte pouze s poloviční délkou.


Než se vypravíte do obchodu, kde na vás budou útočit všelijaké tvary, velikosti i materiál, promyslete, k čemu vám má sloužit. Jak velká by měla být, zda ji budete mít na jídlo či na pití, případně bude jen pro jednoho člověka nebo rovnou pro celou rodinu.


Není od věci vědět, že čím větší termoska, tím lepší má izolační schopnosti. Vypravíte-li se na výlet, pak pro jednoho člověka je ideální velikost o objemu 750 ml. Pokud si chcete dopřát rodinnou hostinu, pak volte i dvoulitrovou. Termosky mají i své příslušenství. Každá má víčko, které odšroubujete a použijete jako hrníček. Pod ním je obvykle uzávěr s pojistkou, aby se tekutina nerozlila.


I o takovou věcičku, jako je termoska, je potřeba dobře pečovat. Jedině tak vám bude dlouho sloužit. Jakmile tedy přijdete domů, vždy zbytky nápoje vylijte a dokonale ji vyčistěte. Jako dobré ekologické čistidlo se osvědčila například jedlá soda. Nasypte do termosky, zalijte vroucí vodou, protřepejte a nechte působit. Po půl hodině až hodině vypláchněte.


Chcete-li si dopřát kvalitní a designově krásný prvek, nabízíme vám půl litrové termosky z nerezové oceli se skvělými izolačními vlastnostmi.


Pak už vám nic nebrání vychutnat si šálek oblíbeného čaje kdykoliv a kdekoliv.13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page