top of page

VYUŽIJTE SÍLU JARNÍCH BYLINEK


První jarní paprsky vytahují ze země i první jarní bylinky. Využijte jejich sílu. Ocení je vaše chuťové pohárky i vaše tělo.


KOPŘIVA

Často na ni pohlížíme jako na nepříjemnou plevel. Přitom nám přinese mnoho užitku. Kopřiva je skvělá bylinka, která detoxikuje tělo, čistí játra, předchází bolestem kloubů, ulevuje od močových potíží, bojuje s alergiemi i ekzémy. Snižuje vysoký tlak a reguluje hladinu cukru v krvi. Kromě toho nám dodává řadu vitamínů a minerálních látek.


PODBĚL

Fascinuje nás svými krásnými žlutými kvítky. V tak drobné rostlince se skrývá ohromná síla. Ulevuje při kašli, pomáhá při nemocích horních cest dýchacích, působí protizánětlivě. Poradí si s nachlazením, rýmou, posiluje imunitu. Lze ho použít ve formě odvaru, sirup pak podporuje vykašlávání a čaj je všeobecným skvělým léčivem. Pokud jste vyrazili na podběl, nasušte si ho do zásoby. Využijete ho po celý rok.


SEDMIKRÁSKA

I kdybychom využili jednu její krásku. Ona nám jich nabízí hned sedm. Je krásná a také zdravá. Sedmikráskou můžete ozdobit talíř a kterémukoliv jídlu dodáte efektivní šmrnc. A ona se vám za to odvděčí zdravotními účinky. Podporuje činnost ledvin, jater i žlučníku, má dobrý vliv na trávení. Ulevuje od kašle a zahlenění, pomáhá vykašlávat. Čistí krev, detoxikuje tělo, doporučuje se při kožních problémech, jako je akné, lupénka či vyrážky.


PRVOSENKA

Patří mezi první jarní rostlinky. O tom napovídá i její název. Prvosenka jarní, nebo-li petrklíč nám nabízí i klíč ke zdraví. Těmto žlutým kvítkům už Staří Řekové říkali květina sedmi bohů. Načerpejte její božskou sílu. Jen pozor, tato květina je chráněná, a tak sbírejte pouze její květ a chovejte se velmi citlivě. Květ obsahuje saponiny a silice. Má sedativní účinky a tak blahodárně působí na naše nervy. Ulevuje od nervového napětí, pomáhá při nespavosti. Poradí si s nachlazením, kašlem i s močovými kaménky.5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page