top of page

Techniky masáže

Veřejná·2 členové

Dobrý den všem členům skupiny Masáž4You,


dnes bych s vámi rád sdílel informace o různých technikách masáže, které vám mohou pomoci lépe porozumět tomu, co můžete očekávat během své masážní terapie. Zde je několik populárních technik, které se používají v masážní praxi:


1. Švédská masáž: Tato technika je známá svými hlazeními, hnětením, třením a poklepáváním. Je ideální pro uvolnění svalového napětí, zlepšení krevního oběhu a celkovou relaxaci.


2. Tlaková masáž: Tato technika se zaměřuje na určité body na těle, které jsou spojené s různými orgány a systémy. Používá se tlak a masážní pohyby k uvolnění napětí a obnovení rovnováhy v těle.


3. Lymfatická masáž: Tato technika stimuluje lymfatický systém, který pomáhá odstraňovat toxiny a zlepšuje imunitní funkci. Používají se jemné a rytmické pohyby, které podporují tok lymfy.


4. Reflexologie: Reflexologie pracuje s tlakem na reflexní body na rukou, nohou a uších, které jsou spojené s různými částmi těla. Tato technika pomáhá uvolnit napětí, stimulovat přirozenou hojivou schopnost těla a zlepšit celkové zdraví.


5. Hluboká tkáňová masáž: Tato technika se zaměřuje na svaly a hlubší vrstvy tkání. Používá se silný tlak a pomalé pohyby k uvolnění hlubokého napětí, obnovení flexibility a zlepšení pohyblivosti.


Každá masážní technika má své vlastní výhody a zaměření. Je důležité komunikovat s vaším masérem o vašich potřebách a přáních, aby mohl přizpůsobit masážní terapii vašim individuálním potřebám.


Doufám, že vám tyto informace pomohou lépe porozumět různým technikám masáže. Pokud máte nějaké dotazy nebo zkušenosti, neváhejte se s námi podělit v komentářích.


Přeji vám příjemné a relaxační masážní zážitky!


S pozdravem,

Vaše Masáž4You

O nás

Skupina, kde se členové mohou sdílet a diskutovat různé tech...
bottom of page